Dolnośląska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy Michała Hrisulidisa i Joanny Hrisulidu, który odbędzie się 4 grudnia 2019 o godz. 17.30 w Galerii pod Plafonem (parter).
Nereida wciąż gapi się na mnie. Znam to spojrzenie.One zawsze tak patrzą, a ja nigdy nie wiem: chcą być ze mną na zawsze?A może tylko sprawdzają, czy im we mnie do twarzy?Kochają mnie, czy tylko przymierzają?: posłuchaj, Nereido! Już nie biorę, co dają! Zbyt wiele przeszedłem, zbyt wiele wycierpiałem. Być zawsze świadkiem cudzego losu, jak obrus, na którym odbywa się uczta? Nie! Teraz mam swój własny pofałdowany los wyrzeźbiony z dolin i nie-dolin. Pogięty przez życie, pełen zmarszczeń, zagnieceń i plis – w końcu stałem się sobą.Jestem obrusem zaproszonym na obiad!Ha!Autor rysunku na okładce: Michał HrisulidisAutor projektu okładki: Z. Zebar
Na foyer I piętra Teatru Muzycznego Capitol otwiera się wystawa prac pedagogów i studentów Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Będą to zdjęcia zrealizowanych projektów scenograficznych. Wystawa rozpocznie się 27 października o godz. 17 i będzie można ją zobaczyć do 15 marca 2017 roku.
RWK: SCENOGRAFIA FILMOWA Z MICHAŁEM HRISULIDISEM
Michał Hrisulidis to urodzony w 1963 roku wrocławski malarz, rysownik, grafik, a także scenograf teatralny i filmowy. Wystawa „Michał Hrisulidis/Złożony” stanowi swego rodzaju podsumowanie 30-letniego dorobku artysty, akcentując jednocześnie wielokierunkowość jego twórczej pracy, Złożoność ta stanowi zresztą niejako esencję artystycznej działalności Hrisulidisa – w jego sztuce malarstwo przenika się bowiem z teatrem, natomiast realizacje scenograficzne uderzają swoją malarskością. (http://galeriamiejska.pl/wystawy/0071...)
Pontyjscy Grecy - etniczni Grecy, tubylcy z regionu Pont, północno-wschodni region Azji Mniejszej sąsiadujący z Morzem Czarnym (Pontus Evksinsky). Ich własny - romey. Ideologowie ruchu narodowego, aby odróżnić się od mieszkańców Grecji kontynentalnej, używają nazwy Pontians. Turcy nazwali ich Urumah.
W 1988 roku Michał Hrisulidis we wrocławskiej galerii Bez tytułu (obecnie Galeria Miejska) po raz pierwszy publicznie pokazał swoje prace. 30 lat później w tym samym miejscu artysta ponownie prezentuje swój dorobek, na który złożyło się malarstwo, rysunek, a także scenografia teatralna i filmowa.
Michał Hrisulidis to związany z Wrocławiem artysta, który ukończył wrocławską Akademię Sztuk Pięknych, w której został wykładowcą w Katedrze Scenografii na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. W 2011 r. uzyskał tytuł doktora, a 4 lata później doktora habilitowanego wrocławskiej uczelni plastycznej. Obecna wystawa w Galerii Miejskiej we Wrocławiu nosi tytuł "Złożony", bo też Michał Hrisulidis to skomplikowana osobowość, której talenty są prawdziwie renesansowe. Malarz i grafik, ale i znakomity rysownik o doskonałej kresce, o czym można przekonać się, oglądając jego prace.